مطالب پیشنهادی
دکتر یاسمن منصوری مسئول کمیته اجرائی پانل های کنگره اکسیدا 58

دکتر یاسمن منصوری مسئول کمیته اجرائی پانل های کنگره اکسیدا 58

پنل های جامع و متنوع موضوعی و کاربردی، پاسخگوی نیازهای همکاران محترم دندان پزشک در انجام درمان های به روز، به همراه جلسات منسجم پرسش و پاسخ از ویژه گی هایی است که در کنگره اکسیدا 58 تمرکز بیشتری بر روی آن انجام گرفته است.

دکتر یاسمن منصوری مسئول کمیته اجرائی پانل های کنگره اکسیدا 58 در گفت و گو با روابط عمومی انجمن دندان پزشکی ایران گفت:

امسال در کنگره سعی کردیم تا از حوزۀ های اصلی دندان پزشکی در پانل ها و در جلسات پرسش و پاسخ موضوع داشته باشیم و محورهای بحث برخلاف سال های قبل که عمدتا در فیلد پروتز و ایمپلنت بود، در همه حوزها از جمله: اندو، ترمیمی، جراحی، ارتو، پاتولوژی ارتودنسی، اطفال، زیبایی تحت پوشش قرار گرفته و همکاران  پزشک می توانند در یک روز از پانل ها در فیلدهای مختلف استفاده نمایند.

وی در ادامه افزود:

به دلیل سیاست افزایش کیفیت سخنرانی ها و با رویکرد تمرکز موضوعی نسبت به تعداد سالن های سخنرانی که بعضا موجب سردرگمی و کاهش بازده علمی کنگره ها بود، امسال در چهار پانل حدود 140 سخنران حضور دارند که12سخنران خارجی و بقیه اساتید برگزیده داخلی هستند. اغلب سخنرانی های خارجی  در سالن آمفی تئاتربرگزار خواهد شد. همچنین یک پانل دانشجویی و یک  پانل بهداشتکاران و 5 پانل پرسش و پاسخ در زمینه های جراحی، ترمیمی، اندو، پروتز، پریو برگزار خواهد شد.

دکتر منصوری در ادامه برگزاری جلسات پرسش و پاسخ هدفمند را از شاخصه های مهم یادگیری در اکسیدا 58 دانسته و افزود:

امسال نیز مانند سال های قبل جلسات پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد که تلاش گردیده است این جلسات مدیریت شده اجرا شود تا امکان رسیدن به نتیجه مشخص در پایان بحث فراهم آید.در این جلسات، کیس های مطرح شده، توسط متخصصان مختلف دیدگاه های مربوط به موضوع را به بحث می گذارند. این روش یک روش چالشی در یادگیری است، بدین معنی که هم زمان شرکت کنندگان نیز می توانند نظرات خود را در مورد موضوع مطرح و با اساتید وارد بحث شوند، در انتهاء نیز جمع به نتیجه ای مطلوب دست خواهند یافت. این روش از روش های شناخته شده در بحث های علمی و آموزشی است.

مسئول کمیته اجرائی پانل های کنگره اکسیدا 58  عمده محورهای جلسات پرسش و پاسخ را به شرح زیربیان نمود:

  1. Durable composite restoration
  2. Challenge cases in oral surgery
  3. Question & answer by Endodentist
  4. Question & answer by Prostodentist
  5.   Question & answer by Periodotenstit

وی تاکید نمود که هر روز یک تاپیک پرسش و پاسخ در طی کنگره برگزار خواهد شد.

دکتر منصوری در مورد نحوۀ اطلاع رسانی پانل ها و جلسات پرسش و پاسخ افزود:

کلیه اطلاع رسانی ها از طریق کانال ها و سایت های انجمن در اختیار ثبت نام کنندگان قرار گرفته است همچنین اپلیکیشن کنگره که در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفته است اطلاعات لازم در زمینه پانل ها و جلسات پرسش و پاسخ را به همکاران عزیز ارائه نموده است.

دکتر منصوری در انتهاء اظهار امیدواری کرد که امسال نیزمانند سال های قبل شاهد استقبال خوبی از پانل ها و جلسات سخنرانی ها باشیم.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •